Juniors – 11th Grade

2019 Teams

11th Grade teams for 2019 are listed below. The season kicks off on Saturday 13 April 2019.

Teams will play against other Auckland club teams in an Auckland Football Federation (AFF) competition on Saturdays.

Parents please note:  We are in desperate need of coaches this season.  Skill sheets, drills and game plans can be provided for you to follow.  The club also offers coaching courses for parents to attend, to help with the role.  We currently have daily notices being published in local High Schools & Colleges to try entice some students.  If you are keen to take on the role or would like to know more information please contact the Club Secretary:  secretary@pukekoheafc.com

Next Step for Players:  Coaches will get in touch with all parents in their teams.  Please sit tight for a few more days until someone contacts you regarding the first team meeting.

11th Grade Blue 1st Team

Fixtures and results can be viewed on the AFF website (COMET), showing details of the team’s next game, results and competition ladder.

Coach:  Karl Lindner

Manager:  Shannon Barrington

Bryan Ung
Thomas Perkins
Strummer Archer
Jayden Lindner  GK
Thijs Rutten
George Boyt
Byron Peters
Jamie Holmes
Lewis Heal
Callum Bell
Kieron Barrington
Tyson Ali
Yusef Nabizada

11th Grade Red 2nd  Team

Fixtures and results can be viewed on the AFF website (COMET), showing details of the team’s next game, results and competition ladder.

Coach:  Ben Wohnsiedler

Manager:  Victoria Davies

Harry Swarbrick
Caoilainn Drury
Connor McSaveney
Ryan Mills GK 1/2 game
Liam James
Joshua Mullaly
Cooper Hiestand -Hutt
Harrison Scott
Corbin Keown-Wohnsiedler
Mason Wolfe
Cooper Thomas
Matthew Davies

11th Grade Green 3rd Team

Fixtures and results can be viewed on the AFF website (COMET), showing details of the team’s next game, results and competition ladder.

Coach: Ash Vadam

Ass Coach/Manager: Kylee Birchall

Connor O’Brien
Sean-David Macaskill
Sebastian Morgan
Bruno Vadam
William Wood
Agam Singh Kalra  GK 1/2 game
Tyla Keven
Logan Topp
Luka Eshuis
Timothy Smith
Noah Birchall
Kyan Fieten

11th Grade  Yellow 4th      Team

Fixtures and results can be viewed on the AFF website (COMET), showing details of the team’s next game, results and competition ladder.

Coach: Coach Required please

Manager: Manager Required please

Toby Van Der Gulik
Seeratdeep Singh
Reece Burr
Brayden Jaggs
Jacob West
Blake Williams
Cody Dovell-Durrant
Riley Massey
Caleb McLaren

2 more players required for this team.  Please ask your friends at school.

10th & 11th  Grade Girls

Fixtures and results can be viewed on the AFF website (COMET), showing details of the team’s next game, results and competition ladder.

Co-Coach:  Aaron Murray

Co-Coach:  Arthur Hunt

Manager:  Tracey Murray

Kassidy Murray
Bella Milsom
Estella Wheeler
Isobella Doege
Mika Dickens
Tayla Johnson
Courtney Prasad
McKenna Hunt
Riki Lee Puhoe

Another 1-2 girls required for this team.  Please ask your friends at school.

Youth Coordinator

Paul Carpenter is the Youth Coordinator for Pukekohe AFC. Feel free to contact him on 021 835 709 if you have any questions. All team-related enquiries should be directed to the relevant Coach or Manager in the first instance.